Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna'nın girişimleri sonucunda Uluborlu Belediyesi önderliğinde ilçemizdeki kadın üreticiler bir araya geldiler. 

Bugün saat 10:30'da Uluborlu Belediyesi Kapalı Düğün Salonunda  TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım'ın konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenlendi. Kadınların güç birliği üzerine kurulan oluşumların anlatıldığı konferansa 100'e yakın kadın üreticimiz katıldı. 

Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna açılış konuşmasında programa katılan üreticilere teşekkür ederek, Uluborlu'da kadınların bir araya gelerek para kazanmaları gerektiğini anlattı. Bunun mümkün olabilmesi için ise Belediye olarak elimizden ne geliyorsa sizlere destek olacağımıza söz veriyorum dedi. 

Sonrasında kürsüye  TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım çıktı. Yıldırım konuşmasına  üreticilerin kırsal alanda yaşadığı sorunları anlatarak başladı.  Çiftçilerin yaşadığı zorlukları dile getirerek bir kadın girişimcinin hayallerine nasıl kavuştuğunu gerçek örneklerle anlattı.   Uluborlu'da kadınların para kazanabilmeleri için  bir araya gelerek bir  topluluk oluşturmaları  gerektiğine değindi. 

Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna program sonrasında konuşmacı olarak konferansa katılan Coşkun Yıldırım'a teşekkür ederek hediye takdim etti. Konferans sonrasında ise kadınların pazarlama hususunda yaşadığı sorunları dinleyen Yıldırım sonrasında ilçemizden ayrıldı.