24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçemizde kutlama programı düzenlendi. Saat 10:00’da Demokrasi Şehitleri Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan program sonrasında kutlama programı ile devam etti.

Saat 10:00’da Demokrasi Şehitleri Meydanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Ulu Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden Aziz Türk Büyükleri ve öğretmenlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Çelenk sunma programı bu şekilde sona ererken sonrasında İlçe Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan ve Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna’nın katılımıyla kutlama programı devam etti.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un yayınladığı kutlama mesajı okundu ve akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Kabasakal yaptı. İlçemiz öğrencileri tarafından öğretmenler günü ile ilgili şiirler okundu. Sonrasında 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Programın kapanışında İlçe Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan tarafından öğretmenlerimize çiçek takdim edildi.