Bu yıl 45.sini gerçekleştirdiğimiz kiraz festivali İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’ in katılımları ile Cuma günü saat 18:00’da başladı Başkanlık makamında Belediye Başkanımız Mehmet Aziz TUNA’ dan brifing alan Sayın Genel Başkan Belediyenin yapmış olduğu hizmetleri görmek amacıyla yenilenen Uluborlu çarşısını gezdikten sonra yapımı tamamlanan Uluborlu hamamın açılışını gerçekleştirdi.28-29 Temmuz tarihinde düzenlenen festivalimizde Cuma akşamı sanatçılar Alya Aslan ve Ömer Faruk Bostan sahne aldı. 28 Temmuz Cuma günü ilçemiz Festival Alanında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve sonrasında Milli Marşımız okundu. Açılış konuşmasından önce kurulmuş olan dev ekranda belediyemizin hizmetleri ile ilgili video gösterimi yapıldı.Etkinliğimizin açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna yaptı. Konuşma sonunda Belediye Başkanımız İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’ i konuşmasını yapmak için sahneye davet etti. Sayın Akşener yapmış olduğu konuşmada Uluborlu Halkına seslendi.Açılış konuşmasından sonra en iyi kiraz yetiştiriciliği ödül törenine geçildi. Dereceye giren çiftçilerimize ödülleri takdim edildi. Cuma günü programına İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak AKBURAK, Isparta Millet Vekilimiz Yalım HALICI, çevre il ve ilçelerden protokol üyeleri ve birçok misafirimiz katıldı.

AKŞAM KONSERİNDE ÖMER FARUK BOSTAN ve ALYA ASLAN SAHNE ALDI

Cuma günü düzenlenen festivalimizin akşam programında sanatçılar Alya Aslan ve Ömer Faruk Bostan sahne alırken Belediye başkanımız sanatçılara tebrik ve teşekkürlerini iletti.

CUMARTESİ GÜNÜ YAĞLI GÜREŞ ETKİNLİĞİMİZE ÜNLÜ BAŞPEHLİVANLAR KATILDI

Kırkpınar güreşlerinde boy göstermiş olan ünlü başpehlivanlar cumartesi günü Uluborlu Er Meydanında idi. Yüzlerce güreşçinin katıldığı müsabakalarda rakiplerini tek tek yenerek finale yükselen Mustafa Batu ve Mehmet Yeşil Yeşil arasında geçen final maçında rakibine üstünlük kuran Mustafa Batu Uluborlu Güreşlerinde başpehlivan oldu. Dereceye giren Başpehlivanların madalyalarını Isparta Valisi Aydın BARUŞ taktı.Yağlı pehlivan güreşlerine Isparta Valisi Aydın BARUŞ, Uluborlu Kaymakamı Ali KANTİLAV, Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin SELİM, Elmalılı iş insanı Habil TÜKENMEZ, çevre il ve ilçelerden protokol üyeleri ve güreşe gönül veren birçok misafirimiz katıldılar.2023 yılı Güreş Ağalı için yapılan ihaleyi Elmalılı iş insanı Habil Tükenmez 361 bin TL ile 2023 yılı güreş ağası oldu