Yıllardan beridir düzenlenen ve bölgemizin en eski festivallerinden biri olan Geleneksel Kiraz Festivalimizin bu yıl 44.sünü gerçekleştirdik. 25-26 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenen etkinliklerimizde Emre Dayıoğlu, Ümmü Erbil, Veli Erdem Karakülah ve Lara konserleri yer aldı.

25 Haziran Cumartesi günü saat 16:00’da ilçemiz Demokrasi Şehitleri Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumunun yapılması ve Milli Marşımızın okunması ile başlayan etkinliklerimiz kortej yürüyüşünün ardından festival alanında devam etti. Programımıza İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Metin Ergun, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Isparta Milletvekillerimiz Dr. Aylin Cesur ve Recep Özel, İlçe Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna, çevre il ve ilçelerden protokol üyeleri ve çok sayıda misafirimiz katıldılar. Isparta Belediyesi Mehteran Takımının eşliğinde kortej yürüyüşü yapılarak festival alanına geçildi. Protokol konuşmalarının ardından ilçemizde en iyi kiraz yetiştiriciliği için düzenlenen yarışmada dereceye giren üreticilerimize ödülleri verildi. Isparta Dilek Kültür Halk Oyunları grubunun düzenlemiş olduğu halk oyunları gösterilerinin akabinde mehteran gösterileri yer aldı.

AKŞAM KONSERİNDE EMRE DAYIOĞLU ve ÜMMÜ ERBİL SAHNE ALDI

Cumartesi günü düzenlenen festival etkinliklerimizin akşam programında yöremiz türkülerini seslendiren Emre Dayıoğlu ve Ümmü Erbil Sahne aldılar. Festival alanını dolduran binlerce kişi keyifli anlar yaşadılar. Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna katılımlarından dolayı sanatçılarımıza teşekkür ederek çiçek takdim etti.

PAZAR GÜNÜ KONSERİNDE VELİ ERDEM KARAKÜLAH ve LARA SAHNE ALDI

Festivalimizin Pazar günü etkinliklerinde ise saat 20:30’da Ankara ezgilerini seslendiren ünlü isim Veli Erdem Karakülah ve akabinde pop sanatçısı Lara sahne aldılar. Konser esnasında havai fişek gösterileri de yer aldı. Programın sonunda Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna ve İlçe Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan sanatçılarımıza birlikte çiçek takdim ettiler.

BU YIL KİRAZ FESTİVALİ ve YAĞLI GÜREŞLER FARKLI TARİHLERDE YAPILACAK

Yıllardan beridir 2 gün içerisinde gerçekleştirilen kiraz festivalimiz ve yağlı güreşlerimiz birbirinden ayrılarak iki farklı etkinlik olarak yapılıyor. Bu kapsamda kiraz festivalimizi gerçekleştirdik. Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna yaptığı konuşmasında festival etkinliklerimizi daha uzun günlere yaymak istedik, inşallah önümüzdeki yıllarda daha da coşkulu festivaller yapacağız diyerek, yağlı pehlivan güreşlerinin 23 Temmuz 2022 tarihinde Uluborlu Er Meydanında gerçekleştirileceğini açıkladı.