Bağımsız ve onurlu yaşamak için, aziz vatanımızı işgal edenlere karşı verilen kurtuluş destanının sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. yıl dönümünü ilçemizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Saat 10:00’da Demokrasi Şehitleri Meydanında ilçe protokolü ve vatandaşlarımızın hazır bulunması ile başlayan kutlama programında ilk önce Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlandı akabinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş silah arkadaşlarının manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımız programa katılan halkımızın bayramını kutladılar.

Jandarma Astsubay Çavuş Kadir Irmak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından çelenk sunma programı sona erdi. Programın devamında ise Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Fuat Özdemir’in Dereköy mezarlığında bulunan kabri ziyaret edildi. İlçe Müftümüz tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve sonrasında dua edildi ve gündüz programı bu şekilde tamamlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanlığımız tarafından saat 20:00’da sanatçı Hamiyet’in katılacağı halk konseri düzenlenecek.