Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Bu kapsamda 28 Ekim günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden aziz şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu.

DEREKÖY’DE BULUNAN ŞEHİT KABRİ ZİYARET EDİLDİ

İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanımız, Belediye Başkanımız ve Şehidimiz Fuat Özdemir’in babası Mehmet Özdemir Dereköy’de bulunan şehidimizin kabrini ziyaret ettiler. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Şehidimiz Fuat Özdemir ve tüm şehit ve gazilerimiz için dua edildi.

KUTLAMA PROGRAMI 29 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ MEYDANINDA DEVAM ETTİ

Saat 10:00’da ilçemiz okulları, daire amirlerimiz ve vatandaşlarımızın teşrifleri ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında kutlama programı devam etti. İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımız programa katılan öğrenci ve halkımızın bayramını kutladılar. Sonrasında başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden aziz şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu.

İlçe Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı. Sonrasında ilçemiz okullarından seçilen öğrenciler şiirlerini okudular. Bando müziği ile yapılan geçit töreni ile program sona erdi.

İlçe Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan ve Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna program sonrasında kutlama etkinliklerine katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.