15 Temmuz hain darbe girişiminin 4.yıl dönümünde ilçemizde anma etkinlikleri düzenlendi. Saat 13:00’da İlçe Kaymakamımız Şahin Demir, Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna, daire amirlerimiz ve vatandaşlarımız eşliğinde Dereköy’e gidildi. Burada bulunan Şehit Astsubayımız Fuat Özdemir’in kabrine ziyarette bulunuldu. Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftümüz Hüseyin Korkmaz şehidimizin kabri başında duada bulundu.

Kabir ziyareti sonrasında şehit ve gazi yakınlarına yemek ikramında bulunuldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı etkinlikleri saat 20:00’da Demokrasi Şehitleri Meydanında devam etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş kahraman şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde Milli Marşımız okundu. Din görevlilerimizin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftümüz kahraman şehitlerimiz için dua etti. İzlenen kısa film ve sinevizyon gösterilerinden sonra Cumhurbaşkanımızın halka sesleniş konuşması yayınlandı. Belediye Başkanımız Mehmet Aziz Tuna ve İlçe Kaymakamımız Şahin Demir günün anlam ve önemine istinaden konuşmalar yaptılar.

Saatler 00:13’ü gösterene kadar meydanda sinevizyon gösterimi devam etti. 00:13’te camilerimizden selaların okunması ile birlikte anma etkinlikleri sona erdi.