Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri düzenlendi.

Saat 10:00'da Uluborlu Alaaddin Keykubat Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda başlayan etkinliğe İlçe Kaymakamı Şahin Demir, Belediye Başkan Vekilimiz Ekrem Telaşe, daire amirlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız katıldılar. Uluborlu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan program başta Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm Türk Büyükleri ve Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Uluborlu İmam Hatip Lisesi Coğrafya Öğretmeni Ferhat Bülbül yaptı. 12 A sınıfı öğrencilerinden Abdullah Gürağaç'ın okuduğu Cenk Marşı adlı şiirin akabinde Hasan Ayyıldız isimli öğrenci Mehmet Akif Ersoy'un Sultanahmet Camisi anısını okudu. Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan videonun gösterilmesinin ardından yine okul öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo gösterisi yapıldı. 

Programın son kısmında İstiklal Marşını güzel okuma, şiir, kompozisyon, resim, dart ve masa tenisi dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında dereceye giren Gül Anaokulu öğrencisi Nehir Yayla'nın okuduğu Milli Marşımızın ardından program sona erdi. İlçe Kaymakamı Şahin Demir ve Belediye Başkan Vekilimiz Ekrem Telaşe programın yapımında emeği geçenleri tebrik etti. Program çıkışında salonda hazırlanan kitap sergisini gezerek programı sonlandırdılar.