ULUBORLU'DA TALHA UĞURLUEL'İN ANLATIMIYLA MUHTEŞEM KONFERANS

19.10.2015 Pazartesi günü araştırmacı – yazar Talha UĞURLUEL ilçemiz kapalı düğün salonunda “Bir Selçuklu Şehri Uluborlu, Anadolu Selçukluları ve Anadolu’nun Fetih Serüveni” konulu konferansa katıldı.

Belediye Başkanlığımız ve Selahattin KARASOY Meslek Yüksek Okulu’nun ortak çalışması üzerine tertip edilen konferansa Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi oldu.

Saat 20:00’da ilçemiz kapalı belediye düğün salonunda başlayan konferansın konuşmacısı ünlü araştırmacı – yazar Talha UĞURLUEL, Anadolu’nun fetih serüvenini ve Anadolu Selçuklularının tarihçesini hazırlamış olduğu slayt gösterisi eşliğinde anlattı.

Anlatımlarında Uluborlu’nun da önemli bir Selçuklu Şehri olduğundan bahseden Talha UĞURLUEL eski kasabada bulunan tarihi değerlerin korunması gerektiğine değinerek gittiği her yerde Uluborlu’nun tarihi değerlerini anlatacağını belirtti. Tarihi eserlerin restore edilerek kaybolup gitmesini önlemek amacıyla hem de tarih turizmi açısından eserlerin önemini anlatan araştırmacı-yazar bu eserlerin aslına uygun olarak ayağa kaldırılması halinde ilçemizde “Selçukluyu Adımlıyoruz” adı altında turlar düzenlenebileceğini belirtti.

Yaklaşık iki saat süren konferansın sonunda Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ konferansa katılan Araştırmacı – Yazar Talha UĞURLUEL’e günün anısına plaket takdim etti.

 

 

 

 

Daha Fazla Fotoğraf İçin Facebook Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.


Bilgi İşlem / 19.10.2015