ULUBORLU KİRAZ ÇİÇEKLERİ İÇİN İLK TURİST KAFİLESİ GELDİ

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde kiraz çiçekleri festivali yapılması ve uzak doğulu turistleri ilçemize çekmek adına bir fotoğraf gezisi düzenlemiştik. Bu ilk etkinliğin ardından kiraz çiçeklerini incelemek üzere ilk turist kafilesi Uluborlu'ya geldi.

Japon, Koreli, Taylandlı ve Malezyalı turistlere yönelik çalışan Dorak Turizm’in tur programı kapsamına aldığı ‘Kiraz ve Kiraz Çiçeği’ için ilk turist kafilesi Uluborlu’ya geldi. Uluborlu’da Çay Bahçesi’nde yol yorgunluğunu köpüklü ayranla atan Tayvanlı turistler, Belediye Başkanımız Mehmet Ünverdi ile tanıştı. Uluborlu kirazı ve Hıdırellez kutlamaları ile ilgili bilgi veren Başkanımız Mehmet Ünverdi, kiraz çiçeği turizm çalışmasının ilk grubunu Uluborlu Kalesi’nde gerçekleştirilen Hıdırellez şenlikleri alanına götürdü. Şenlik alanını gezerken yaprak sarması gibi yöresel yiyeceklerin tadına bakıp Uluborlular ile birlikte bol bol fotoğraf çekilen Tayvanlı turistler, kiraz çiçeklerinin bulunduğu bahçeyi de gezdi.

Belediye Başkanımız Mehmet Ünverdi, BAKA Uzmanı Abdullah Madenci ve belediye meclis üyeleri ile hatıra fotoğrafları çekilen Tayvanlı turistler, “Çok güzel yerler ve çok hoşumuza gitti. Hıdırellez kutlamaları yapılan alanda heyecanlandık. Misafirperverliğiniz ve hoşgörünüz çok güzel. Tayvan’ın güneyi ve kuzeyinden farklı yerlerinden geldik. Döndüğümüzde bize gösterilen ilgiden bahsedip buraları arkadaşlarımıza anlatacağız. Reklamınızı yapacağız. Çok takdir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tayvanlı turist grubunu uğurladıktan sonraki değerlendirmesinde Belediye Başkanımız Mehmet Ünverdi, “Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımızın organizasyonu sonrasında Tayvanlı turist grubu, Uluborlu’da kiraz çiçeği ile ilgili güzel bir dönemi fotoğraflamak ve görüntülemek için ilçemize geldi. Halkımızın katıldığı Hıdırellez etkinliğinde de grubumuzu ağırladık. Önümüzdeki süreçte gelen gruplarımıza kiraz hasadı yaptırmayı, buradaki doğal yaşamı gösterip organizasyon yapmayı planlıyoruz. Yine BAKA’nın desteğine ihtiyacımız var diye düşünüyorum” dedi. 

 

 

 

 


 

Bilgi İşlem / 07.05.2015