KİRAZ ÇİÇEĞİ FOTOĞRAF GEZİSİ

45 yıldan beri Kiraz üretimi ve ihracatında Türkiye’de önemliliğini koruyan Uluborlu yine bir öncülüğü gerçekleştirme yolunda ilk adımı attı.

Japonların geleneksel olarak yıllardan beri kiraz çiçeklerinin açması ile ilgili düzenlenen Sakura Zensen adlı kiraz bayramları dünyada birçok farklı ülkede kutlanıyor. On bin ton üretim ve ihracata sahip Uluborlu’da da kiraz çiçekleri ile ilgili fotoğraf gezisi düzenlendi. Çok sayıda katılımcının eşlik ettiği gezide Süleyman Demirel Üniversitesi Fotoğraf Kulübü ,Fotoğraf Sanatçısı Ziya Levent ÖZTÜRK eşliğinde Uluborlu Kiraz çiçekleri fotoğraflandı. Altı bin yıllık geçmişe sahip Uluborlu’nun tarihi, Tarih Öğretmeni Yard.Doç.Dr. Abdullah BAKIR tarafından aktarıldı.

Belediye Başkanlığımızın da katkılarıyla düzenlenen organizasyonda konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ Kiraz bahçelerinde çiçeklerin açması ile büyüleyici bir manzara oluşuyor ve Uluborlu ovası bembeyaz bir görsel şölene dönüşüyor. Her sene düzenli olarak bugünlerin Uluborlu’da Kiraz çiçeği festivaline dönüştürülmesi için Nisan ayının son haftalarında yerli, yabancı turistleri, tur şirketleri ve doğaseverleri bu şöleni kutlamak üzere Uluborlu’ya davet ettiğini söyledi.

 


 

Bilgi İşlem / 25.04.2015