39.GELENEKSEL ULUBORLU KİRAZ FESTİVALİ

Bu yıl 39.sunu düzenlediğimiz Geleneksel Uluborlu Kiraz Festivali bugün saat 18:00’da ilçemizde yapılan etkinliklerle kutlandı.

Kiraz sezonunun mübarek Ramazan ayına denk gelmesi münasebetiyle kiraz festivalimizde eğlence düzenlenmedi. İlçemiz kapalı Pazar alanında düzenlenen etkinlikler saat 18:00’da başladı.

Festivalimizin açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ yaptı. Başkanımız konuşmasında kirazın son zamanlarda yaşadığı sıkıntılara değinerek programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Hemen ardından İlçe Kaymakamımız Adem ÇELİK kürsüye çıktı. Kaymakamımız da aynı duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın mübarek Ramazan ayını ve yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı.

Açılış konuşmalarının ardından “En İyi Kiraz Yetiştiriciliği Ödül Töreni” düzenlendi. Belediye Başkanlığımız tarafından oluşturulan komisyonun yaptığı değerlendirmelere göre ilçemizde en iyi kiraz yetiştiriciliği ödülünü Recai KİRİŞ aldı. Ödülünü üreticimize Eğirdir Kaymakamımız Yalçın YILMAZ takdim etti. Düzenlenen yarışmada ikinciliği Ahmet ARISOY, üçüncülüğü Köylere Hizmet Götürme Birliği adına Himmet BAŞ, Mansiyon ödüllerini ise Emre YENİ ve Ali İhsan ÇETİNKAYA aldı.
Ödül töreninin hemen akabinde Dolunay Grubu tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve Akşam Ezanının okunması ile birlikte programa katılan misafirlerimiz iftarlarını açtılar.

Katılımın bir hayli fazla olduğu festivalimizde iftar yemeğinden hemen sonra Dolunay Grubunun Semazen gösterileri ve ilahi dinletileri yer aldı.