AİLE ve SOSYAL POLİTİKALAR BAKANIMIZ AYŞEN GÜRCAN'IN KATILIMIYLA ULUBORLU HACI AHMET ŞENÇOPUR HUZUREVİ YAŞLI BAKIM ve REHABİLİTASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bugün saat 13:30’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşen GÜRCAN ilçemizde yapımı tamamlanan Hacı Ahmet ŞENÇOPUR Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışına katıldı.

Uluborlu İbrahim Etem ERBİL Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yanında bulunan araziye Uluborlulu hayırsever İşadamımız Mehmet ŞENÇOPUR’un yapımı üstlendiği Hacı Ahmet ŞENÇOPUR Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşen GÜRCAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Program saat 13.30’da açılışı yapılacak olan tesisin önünde gerçekleştirildi. Programa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşen GÜRCAN, Isparta Valisi Vahdettin ÖZKAN, İlçe Kaymakamımız Adem ÇELİK, Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ, Uluborlulu hayırsever işadamımız Mehmet ŞENÇOPUR’un yanı sıra il ve ilçe protokolünden birçok isim katıldı.

Program Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal eden Aziz Türk Büyükleri anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından milli marşımızın okunmasıyla başladı.

İlk olarak kürsüye açılış konuşmasını yapmak üzere tesisin yapımını üstlenen hayırsever işadamımız Mehmet ŞENÇOPUR çıktı. Konuşmasında böyle bir tesisin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Şençopur, açılışı yapılan tesisin vatana millete hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Açılış konuşmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşen GÜRCAN konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Bakanımız konuşmasında Türkiye genelinde Bakanlık olarak yaptıkları faaliyetlere yönelik istatistiki bilgiler verdi ve bu kurumu Uluborlu’ya kazandıran herkese teşekkür etti.  

Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşen GÜRCAN günün anısına tesisi yaptıran hayırsever işadamımız Mehmet ŞENÇOPUR’a plaket takdim etti. Belediye Başkanımız Mehmet ÜNVERDİ’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşen GÜRCAN ve Isparta Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN’a plaket takdim etti.

Plaket töreninin ardından kurdele kesilerek tesisin açılışı yapıldı ve sonrasında katılımcılarla birlikte bina gezildi.

Daha sonra yine hayırsever vatandaşımız Ali Orhan KİRİŞOĞLU tarafından yapımı üstlenilen ilkokulun temel atma törenine geçildi. İlçemizde bulunan eski Atatürk İlkokulu binasının sağlamlık bakımından yetersiz olması sebebiyle yeniden yapılması kararı alınmış ve yapımını Uluborlulu hayırsever vatandaşımız Ali Orhan KİRİŞOĞLU üstlenmişti. Geçtiğimiz günlerde işlemlerine başlanan ilkokulun bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Ayşen GÜRCAN’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle temeli atıldı.

Son olarak yeni açılışı yapılan Hacı Ahmet ŞENÇOPUR Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin önünde vatandaşlarımızın da katılımıyla tertiplenen yemeğe katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşen GÜRCAN daha sonra ilçemizden ayrıldı.

 

 

 

 

Fotoğrafların Devamı İçin Facebook Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Bilgi İşlem / 18.10.2015